Podróż ze zwierzęciem jest coraz częściej praktykowanym sposobem na spędzanie urlopu. Wiele osób decyduje się na wyprawy trampingowe ze zwierzakami, ale niestety nie zawsze jest bez trudu znaleźć stosowne miejsce na podróż. W związku z tym przedstawiamy kilka opcji na podróż z psem oraz omówienie aspektu wyboru transportu.

Jednymi z ciekawszych pomysłów wyjazdowych są wyjazdy na Kubę, Azory czy Islandię. Wspomniane miejsca oferują niesamowite krajobrazy, jak i dużo miejsc,w jakich można wybrać się z psem na długie spacery. Warto jednak pamiętać, że podczas wyjazdu na Azory czy też Kubę powinno się zapewnić sobie i psu optymalne nawodnienie i zacienione miejsce dla zwierzaka, ze względu na panujące tam upały. Podczas planowania wycieczki na Islandię należy zaś mieć na uwadze, że choć jest ona przepiękna, jest również zimna, dlatego powinieneś być gotowy na chłodne warunki.

Drugim interesującym planem jest podróż do Tajlandii. Region ten jest bardzo dostosowany dla zwierząt, a także oferuje wiele ciekawostek dla ludzi. Trzeba jednak wiedzieć, że w Tajlandii podobnie jak na Kubie są bardzo wysokie upały, dlatego musisz zorganizować odpowiednie schronienie dla psa a także odpowiednią ilość wody, choćby w podręcznym bidonie.

Jeśli chodzi o wybór samochodu – wybór zależy od osobistych preferencji. Gdy planujemy wyprawy trampingowe, gdzie chcemy spędzać dużo czasu w aucie, to lepiej wziąć własny samochód, do którego przyzwyczajony jest nasz pies i zapewnia wygodne warunki dla niego. Jeśli zaś rozważasz zaledwie przebycie drogi z jednego miasta do drugiego, to możesz pożyczyć pojazd, który będzie odpowiadał na wszelkie preferencje pod kątem rozmiaru jak i swobody dla zwierzęcia.

Ważne jest również, by pomyśleć o regulacjach odnoszących się do transportu zwierzaków w danym państwie. W poniektórych krajach wymagane są dedykowane dokumenty, takie jak paszport dla psa czy oświadczenie o zaszczepieniu przeciw chorobom zakaźnym. Właśnie dlatego, przed wyprawą powinieneś dokładnie poznać przepisy oraz przygotować wszystkie wymagane zaświadczenia.

Konkludując, wyprawa trampingowa ze zwierzakiem jest doskonałym pomysłem na zorganizowanie urlopu z kochanym pupilem. Powinieneś jednak skrupulatnie przemyśleć kierunek wyprawy aby przygotować się odpowiednio do wyjazdu, aby zagwarantować swojemu psu jak najlepsze warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *