Adopcja psa to wielki krok w życiu, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Ale, od czego zacząć? Co kupić? Jak zabezpieczyć dom? Jeżeli nie miałaś do tej pory psa, to może się to wszystko wydawać przytłaczające, ale spokojnie! Wszystko po kolei.

Przede wszystkim najpierw określ jakiego psa będziesz mieć – szczeniaka czy dorosłego; małego czy dużego. To w jakim wieku i jakiej wielkości będzie pies wpływa właściwie na wszystko, od tego jaką karmę będzie trzeba kupić, po to jakiej wielkości kojca będzie potrzebował. Poza tym opieka nad szczeniakiem, który nie umie jeszcze chodzić na smyczy, nie załatwia się na dworze oraz jest jeszcze bardzo drobny i delikatny, znacząco różni się od opieki nad dorosłym i doświadczonym psem. Dlatego dokładnie to przemyśl, nim zaczniesz szykować swój dom na przyjęcie pupila.

Gdy decyzja zostanie podjęta, czeka na ciebie wyprawka dla psa i jej przygotowanie. Ta zawsze składa się z kilku podstawowych rzeczy. Przede wszystkim ważna jest sucha karma dla psa. Musi być dobrej jakości i odpowiednio dobrana. Potem szelki albo obroża i smycz, na spacery. Do tego miski na jedzenie i picie oraz kojec. To jest absolutne minimum, ale do tego warto zaopatrzyć się również w woreczki na spacer oraz różne przysmaki dla psa.

Dobrym pomysłem mogą być również akcesoria dla psa. Tych na rynku jest od groma, począwszy od różnych zabawek, po specjalne miski i akcesoria pomagające stymulować pracę mózgu psa. Wybór ich jest ogromny i nie jednego może przytłoczyć, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z opisem produktu, by mieć pewność, że nasz pies dostanie wszystko to, co najlepsze.

Zadbać o to może dobry sklep z rzeczami dla psa. Taki sklep zapewni ci wszystko czego możesz potrzebować, a do tego pracujące tam osoby z pewnością doradzą ci co kupić, by twój pupil poczuł się komfortowo w twoim domu. Pamiętaj tylko – nim piesek zawita w twoje progi sprawdź listę wyprawki i upewnij się, że wszystko masz, by nic mu nie brakowało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *